Par mums

FARMAKOVIGILANCA

Misija kompanije je briga o zdravlju svakog čovjeka.

Zato je prikupljanje informacija vezanih uz sigurnost, učinkovitost i kvalitetu naših lijekova i medicinskih sredstava važan dio našeg rada. Kako bismo postigli ovaj cilj, stvoreni su sustavi osiguranja kvalitete i farmakovigilance koji nam omogućavaju da na vrijeme prepoznamo nuspojave/neučinkovitost i pritužbe na kvalitetu naših proizvoda.

 

Ako želite prijaviti nuspojavu\nedostatak učinkovitosti i probleme s kvalitetom nakon korištenja našeg proizvoda, možete odabrati bilo koji način prijave koji vam odgovara:

 

  1. Na telefone +387 65 540 216; +387 66 374 325.

 

  1. E-poštom:

 

Što možete prijaviti:

  1. Štetni događaj – svaka nepoželjna i nepredviđena manifestacija, simptom ili bolest koja vremenski koincidira s uzimanjem proizvoda, bez obzira je li povezana s uzimanjem proizvoda ili ne.
  2. Zlouporaba – situacije u kojima se lijek koristi namjerno prekomjerno i neprikladno a u suprotnosti s odobrenim informacijama o lijeku, što rezultira štetnim fizičkim ili psihičkim učincima.
  3. Off-label uporaba – situacije u kojima se lijek namjerno koristi u medicinske svrhe koje nisu u skladu s odobrenim informacijama o lijeku.
  4. Nedostatak učinkovitosti – nemogućnost stvaranja očekivanog farmakološkog djelovanja za odobrenu indikaciju.
  5. Profesionalna izloženost – izloženost proizvodu tijekom nečijeg profesionalnog ili neprofesionalnog zanimanja.
  6. Predoziranje – primjena količine lijeka uzete jednokratno ili kumulativno koja je iznad maksimalne preporučene doze prema ovlaštenim informacijama o lijeku.
  7. Neočekivani korisni učinci – bilo koji neočekivani korisni učinak koji se javlja nakon primjene proizvoda i dovodi do poboljšanja ili izlječenja bolesti ili simptoma. Ovo poboljšanje ili izlječenje se ne očekuje ili ovaj učinak nije dokazan validiranim studijama.
  8. Pogreška u liječenju – odnosi se na bilo koju nenamjernu pogrešku u propisivanju, izdavanju ili davanju lijeka dok je pod kontrolom zdravstvenog radnika, pacijenta ili potrošača.
  9. Sumnja na prijenos uzročnika infekcije – prijenos uzročnika infekcije putem lijeka povezan ili nepovezan s štetnim događajem.
  10. Izloženost tijekom trudnoće ili tijekom dojenja – bilo koji proizvod koji se uzima tijekom trudnoće ili tijekom dojenja. Do izlaganja može doći neposredno prije trudnoće, u vrijeme začeća, kod majke ili oca.

Ukoliko imate pitanja i/ili pritužbi na kvalitetu proizvoda, pošaljite nam e-mail:

quality@alpenpharma.com

 

Sve informacije koje date su povjerljive i ne podliježu otkrivanju, osim ako je drugačije određeno zakonom.